خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

موبایل و کاربردهای آن

  چندسالی هست که با توجه به پیشرفت های مختلف به خصوص در حوزه ی فناوری تلفن همراه و گسترش نرم افزارهای کاربردی مرتبط، کاربران علاقمند با اقبال زیاد، وقت و هزینه ی بالایی را در این راه صرف می کنند؛ طوری که فکر و حوصله ی خود را در اکثر اوقات شبانه روز به مشغول شدن با آن می پردازند.

  اگر از آن دسته افراد و گروه هایی که در زمینه های علمی و فرهنگی و یا حوزه های مفید و مطلوب فعالیت دارند، بگذریم، می بینیم که اکثر مردم در راستای وقت گذرانی و سرگرمی و بدون سودرسانی به خود و دیگران با موبایل و برنامه های آن کار می کنند.

  همیشه اینطور بوده که وسایل و امکانات زندگی و پیشرفت های بشر باید در خدمت انسان بوده، هست و باشد، نه اینکه ما آدم ها اختیار خود را به دست اشیایی بسپاریم که خودمان و یا دیگر همنوعان آن را ساخته ایم؛ تا جایی که احساس کنیم به آن اعتیاد و وابستگی پیدا کرده ایم. درست است که ما انسان هستیم و محتاج به همدیگر و یا هر چیزی که نیازهای ما را مرتفع کند اما تا چه اندازه و تحت چه شرایطی.

  به فرمایش آیت ا... بهجت (ره): ما به دنیا آمده ایم تا قیمتی شویم نه اینکه با هر قیمتی زندگی کنیم.

  تا زمانی که فرهنگ و روش، میزان و چگونگی، چرایی و علل، زمان و مکان استفاده از امکانات زندگی را یاد نگرفته ایم، چه لزومی دارد که بی مهابا و بدون توجه به عواقب استفاده از آن و نیز حداقل توجه به میزان ارتقای انسانیت مان، فقط بخاطر حس کنجکاوی و یا رفع نیازهای فوری و کوتاه مدت و تخلیه ی هیجانات خود اقدامی کنیم که ...

  متأسفانه به دلایل مختلف می بینیم که کاربران عکس های شخصی و خانوادگی خود را بدون شرم و حیا و خیلی راحت در اختیار عموم قرار می دهند. به ویژه از سوی خانم های غافل عکس های سلفی و یا فیلم های کوتاه و عکس های بدون پوشش کافی در اینترنت بارگزاری می شود که به آسانی مورد سوءاستفاده افراد منحرف قرار می گیرد.

  برخی از کاربران تأمین چاله چوله های عاطفی خود را به صورت مجازی دنبال می کنند. چه بسا همین تماس ها، پیامک ها و ارتباط های مستقیم و غیرمستقیم مجازی چه به صورت آشنا و مخصوصاً ناشناس، انگشت روی نیازهای متعدد افرادی گذاشته که کانون خانواده را با چالش مواجه کرده است. معاشقه های مجازی برای مرد و زنی که تعهد ازدواج با هم دارند، دردسرآفرین بوده است.

  پیغمبر مکرم اسلام (ص) می فرمایند: هیچ بنایی در اسلام بالاتر از خانواده نیست.

  تاکنون در جوامع اعتیاد به معنی آلودگی به مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی بوده است. لکن به نظر من هر چیزی که انسان به آن عادت دارد اعتیاد است. به زن و فرزند گرفته تا روزنامه و آدامس و به ویژه موبایل و اینترنت که اعتیاد الکترونیک نام دارد.

  ارنست همینگوی جمله ای دارد مبنی بر اینکه: آنکس که به خود اطمینان دارد به تعریف هیچکس نیازی ندارد.

  سعی کنیم ابتدا با وسایل و امکانات و برنامه های دست ساخت بشر آشنایی کامل پیدا کرده و سپس لزوم و اهداف کاربرد آن را بفهمیم و نیز آموزش های لازم را از افراد متخصص و متعهد دریافت کرده و با آگاهی کافی از مزایا و معایب استفاده از آن نسبت به تهیه و استعمال آن اقدام نماییم.


  این مطلب تا کنون 10 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : کنیم ,کرده ,اعتیاد ,نیازهای ,استفاده ,مجازی ,پیدا کرده ,امکانات زندگی ,
  موبایل و کاربردهای آن

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر